TikTok’tan Etkileşim Odaklı Bir Yenilik: Soru&Cevap Özelliği

  • March 5, 2021
  • Ceviz Social Content Team
  • 2 min read

TikTok, resmi açıklamasında içerik oluşturucular ile takipçilerinin daha fazla etkileşim kurmasına yönelik canlı yayınlarda ve video içeriklerinde kullanılmak üzere soru&cevap özelliğini duyurdu.

TikTok Resmi Açıklaması

“İzleyicilere ve içerik oluşturuculara bağlanmanın yeni yollarını sunan yeni bir soru ve cevap özelliği olan TikTok Soru&Cevap özelliği ile insanların etkileşimde bulunmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Videolarda, kullanıcılar yorumlarını Soru&Cevap soruları olarak belirleyebilecekler. Daha sonra yorumlar bölümünde sorular olarak etiketleyebilecekler. Bu, bir içerik oluşturucunun videolarının yorumlarındaki soruları hızlıca belirleyip yanıtlamasını kolaylaştırır. “

TikTok Soru&Cevap Özelliği Nasıl Olacak?

TikTok’un kullanıcılarına sunduğu bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar video sahibine özel bir düğme ile soru sorabilecek. Bu düğme ile gelen sorulara, içerik oluşturucular gelecekteki videolarında yanıt verebilecekler. Ayrıca sorunun ilk sorulduğu bağlantıyı da kullanarak yanıt bölümüne etiketleyebilecekler. İçerik oluşturucuların verdiği yanıtlar, profillerinde bir ”Soru&Cevap” bölümüne eklenecek ve burada daha önceki yanıtlamış olduğu tüm sorular orijinal videoların bağlantısıyla listelenecek. Böylelikle, kullanıcılar sorunun sorulduğu videonun bağlantısına tıklayarak o videoya da kolaylıkla erişim sağlayabilecek. Aynı zamanda içerik oluşturucuların ana akışında da yer alacağı için hızlı bir şekilde cevaplanmaya yönelik olacak.

Aslında TikTok bu özelliği Ocak ayında test etmişti fakat tüm kullanıcıların erişimine açmamıştı. Şimdiye kadar, Soru&Cevap butonu sadece 10.000’den fazla takipçiye sahip olan hesaplar için kullanıma açıktı. Fakat, bugünden itibaren tüm kullanıcılara sunuldu. Takipçi sayısını ve etkileşimini üst düzeye çıkarmak için oldukça önemli bir özellik olduğunu düşünüyoruz çünkü içerik üreticilerin kitlesiyle bir bağ kurması oldukça değerlidir.

Kaynak: https://www.socialmediatoday.com/news/tiktok-rolls-out-qa-feature-to-all-creator-accounts/596161/