Instagram Anahtar Kelime Arama Sistemi

Son zamanlarda Instagram tarafından birçok yeni özellik kullanıma sunuldu. Bunlardan biri olan anahtar kelime arama özelliği sayesinde, Instagram hashtagler ile sınırlı kalmıyor ve kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor.

Instagram’da Hashtag Kullanma Dönemi Bitiyor mu?

İşletmeler için büyük bir fırsat olan yeni döneme giriş yapmış bulunmaktayız. Hepimizin bildiği üzere, yeni özellikten önce Instagram aramalarında gönderimizin gözükmesi için hashtagler kullanıyorduk. Artık hashtag kullanmadan da ideal müşterilerinizi başlıklarınızda kullanacağınız anahtar kelimeler ile yakalayabilirsiniz. Örneğin, bir bebek giyim markası olduğunuzu varsayalım ve gönderinize #bebektulumu hashtagi kullandınız. Artık yeni özellik sayesinde hashtag kullanmadan da bebek tulumu aramalarında gözükeceksiniz.

Instagram SEO Devri mi Başlıyor?

Markanızla etkileşim kuracak yeni kullanıcılar bulmak ve gönderinizi optimize etmek için tıpkı Google arama ağındaki gibi bir döneme girmiş bulunuyoruz. Anahtar kelime arama sistemi sayesinde, hashtag kullanmadan oluşturduğunuz başlıklar içinde yer alan anahtar kelimeler ile de markanızı öne çıkarabileceksiniz. Bu özellik Instagram’da SEO stratejisi belirleme dönemini de akabinde getiriyor diyebilir miyiz?

Instagram Pazar Araştırması ve Rakip Analizi

Instagram’ın anahtar kelime arama sistemiyle, artık rakiplerinizin anahtar kelimelerini görebileceksiniz. Ayrıca rakiplerinizin hedef kitlesinin onlar hakkında neler yazdığına da ulaşabileceksiniz. Bir diğer avantaj ise, müşterilerinizin ürününüz ya da hizmetiniz ile ilgili yaşadığı sıkıntılı noktalar hakkında konuşup konuşmadığını da görebileceksiniz. Böylelikle, çözüme kavuşturmak için size stratejinizi kolaylıkla belirleme fırsatı doğuyor.

Her şeyin dijitalleştiği bir dünyada markanızın olmazsa olmaz stratejisi etkili bir dijital pazarlama planıdır. Beraber çıktığımız bu yolda, gelişiminizin her adımında yanınızda oluyor, dijital kanallarda öne çıkmanız için stratejiler geliştiriyoruz. Bizimle çalışmak için burayı tıklayın.

Kaynak: https://www.socialmediatoday.com/news/3-ways-to-use-instagrams-new-keyword-search-option-to-grow-your-business/592666/