Etkili İçerik İle Öne Çıkmanın 3 Önemli Yolu

  • March 9, 2021
  • Ceviz Social Content Team
  • 2 min read

Rekabetçi bir sektör olan sosyal kanallarda, markanızı öne çıkarmak için zamana ve etkileşime ihtiyacınız vardır. Markanızın kimliği ve görünürlüğü çok önemlidir. Buna bağlı olarak, paylaşımlarınız etkili olmalıdır. İçerik pazarlaması yoluyla markanızın hikayesini yayınlamanız iyi bir başlangıç olacaktır. Hazırsanız tavsiyelerimizi anlatmaya başlıyoruz.

1-Konuk Blogu Paylaşımı

Sosyal medya yönetimi yaparken SEO açısından oldukça önemli olan blog paylaşımının değeri günden güne artmaktadır. İçerik pazarlarken misafir blog yayınlarına yer verebilirsiniz. Uzmanlar, en az haftada bir konuk blogu yayınlamanız gerektiğini söylüyor.

Etkili anahtar kelimeler kullanarak arama motorlarında ön sayfalarda yerinizi alabilme fırsatınız oluşacaktır. Blog paylaşımlarınız sayesinde web sitenize trafik çekecek ve öne çıkacaksınız.

2- Etkili Sosyal Medya Kullanımı

Markanızın sesini duyurmak için harika bir kanal olan sosyal medya, daha büyük markalarla rekabet etmeniz için uygun bir platformdur.

Sosyal medya yönetimi konusunda oldukça titiz davranmalısınız. İlgi çekici gönderiler, etkileşim sağlayacak hikayeler paylaşmalısınız. Şunu da unutmamalısınız ki, takipçileriniz sorularına yanıt arar ve markalarla bağ kurmak ister. Onlarla kişisel bağ kurarak düzenli paylaşımlarda bulunmalısınız.

3- Görsel İçerik Sayesinde Hikayenizin Paylaşılması

Sosyal medya, hikayenizi paylaşmanız için harika bir yoldur. Hikayenizde kim olduğunuzu, kime hitap ettiğinizi ve yaklaşımınızı anlatıyor olmalısınız. Oluşturduğunuz hikâyeyi pazara nasıl sunduğunuzu kaliteli içerikler ile takipçilerinize gösterebilirsiniz.

Sosyal kanallarda çok fazla içerik paylaşımı yapıldığını düşünürsek, içeriğinizin diğerlerini arka planda bırakması gerekiyor. Bu sebeple, görselinizin akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz.